Papier do drukarek tuchola

Który papier do drukarki laserowej, a jaki do atramentowej?

Mnóstwo osób w ogóle nie zauważa ważnej różnicy pomiędzy papierami dostępnymi do drukarek. Wielokrotnie bierzemy pierwszy lepszy papier, który akurat zauważymy na sklepowej półce a przy tym który wpadnie nam w ręce lub jest w właściwej cenie. Okazuje się jednakże, że papier papierowi nierówny i warto bardziej przykładać wagę do tego zakupu.
Tak naprawdę uniwersalny papier dostępny w sklepach przydaje się zarówno do drukarek laserowych jak i atramentowych, jednak fachowcy wiedzą, że nie jest on najwyższej jakości, przekładając się na ostateczny wizerunek druku. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym wydruku, między innymi reklamowym to trzeba wybierać papier zwykle dedykowany dla danego rodzaju drukarki. Papier poświęcony do drukarek atramentowych powinien mieć standardową gramaturę, która gwarantuje prędkie wchłanianie atramentu – dzięki temu druk w mgnieniu oka wysycha i nie ma obawy, że nieoczekiwanie rozmażemy go ręką, kiedy sięgamy po dopiero co drukowaną kartkę. W warunkach domowych można rzecz jasna używać do tego celu papieru wielozadaniowego, który kupimy bez kłopotu w sklepie lub markecie.
Jeśli natomiast chodzi o drukarki laserowe to najlepiej będzie użytkować do nich papier dedykowany typowo do druku laserowego. Jest on nieco droższy od standardowego, jednak daje w dużej mierze wyższą jakość druku. Jest to papier cechujący się wyższą gramaturą od standardowego. Jeśli drukujemy zdjęcia, dyplomy albo inne dokumenty to trzeba kupić do drukarki laserowej jeszcze inny rodzaj papieru, w szczególności papier wizytówkowy, fotograficzny bądź termosublimacyjny. Propozycja na rynku jest w istocie gigantyczna, a fachowy papier do drukarek da się kupić w sklepach z akcesoriami do drukarek albo w stosownych sklepach biurowych.


Możliwość komentowania jest wyłączona.